fbpx

kamienky na tvár

kamienky na tvar tip
opäť v móde

samolepiace kamienky na tvár

Tento rok je určite rokom „extra“ make upov.  Kamienky, perličky alebo drahokamy na doplnenie? Samozrejme, neprestaňte oslňovať. 

make up design

Ako udržať kamienky na tvári

čitaj ďalej
Zrazu sú všade. Ozdobené kamienkové akcenty boli spozorované na móle počas týždňa módy 2022 , celebrity ako Addison Rae a Dua Lipa a nespočetné množstvo scén v Euphoria – druhá z nich sa bežne uvádza ako pôvod tohto trendu. Ale podľa odborníkov sú tieto trblietavé ozdoby na tvár jednoducho ďalším retro trendom, ktorý sa vracia do módy.
kamienky foto

Podľa odborníkov, sa šperky na tvár dostali do popredia začiatkom 90. rokov ako základ grunge a glam rocku. „Drahé kamene sa v móde a líčení opakujú každých 10 až 15 rokov,“  “Myslite na Gwen Stefani v jej skorších rokoch No Doubt.” Björk ako priekopníčku vzhľadu: Speváčka na obale svojho albumu Debut z roku 1993 skutočne vyzdobila oči .

Rýchly posun vpred na prelome storočia a skvosty na tvári zažiarili ako očarujúce trblietavé očné líčenie Cher vo videu „ Dov’e L’amore “ a oslnili pleť Jennifer Lopez vo filme „ Waiting for Tonight “. A napriek tomu, napriek tomuto prelomovému glamu, estetika štrasového make-upu skutočne nevstúpila do hlavného prúdu, kým neprišla Euphoria (a sociálne médiá). 

„Trend tvárových drahokamov bol absolútne umocnený vzhľadom Euphoria , vďaka čomu sú viac mainstreamové, než aby ich bolo vidieť len na módnych redakčných fotkách a na pristávacích dráhach,“ „Kultúra sa mení a ľudia nosia make-up ako formu sebavyjadrenia,

„Očné drahokamy a nálepky sú na každodenné použitie; už to nie je o špeciálnych akciách alebo o tom, že chodíte na koncerty s výrazným make-upom.“ Odvetvie líčidiel teda nasledovalo jeho príklad a vyrábalo ľahko použiteľné očné drahokamy a nálepky pre všetky oslnivé potreby vašej tváre .

kamienky na tvar 1

Klenoty na tvár: lepidlo alebo nálepky?

Existujú dva spôsoby, ako nosiť drahokamy na tvár: tradičnou cestou, ktorá pozostáva z ručného prilepenia každého drahokamu na pokožku, čím vytvoríte „originálny“ vzhľad, alebo modernejšou technikou použitia vopred vyrobených nálepiek. 

Ešte niečo, čo treba zvážiť, je citlivosť vašej pokožky , pretože tradičné drahokamy na tvár vyžadujú na aplikáciu lepidlo na mihalnice. Na druhej strane nálepky sú zvyčajne formulované s hypoalergénnym lepidlom lekárskej kvality. Ak ste teda niekedy reagovali na lepidlo na mihalnice, najlepšie bude, ak sa rozhodnete pre nálepky.

Ako aplikovať samolepky na tvár

Aplikáciu nálepky mali začať vždy až po dokončení zvyšku vzhľadu make-upu. Tip pre profesionálov: Na povrch, ktorý plánujete ozdobiť drahokamami, zľahka natrite trochou zmatňujúceho púdru .

Keď je vaša pokožka pripravená , jednoducho umiestnite nálepky s drahokamami tam, kde chcet. Odporúča sa zladiť body na vnútorných kútikoch oka, aby sa zabezpečilo, že bude vyzerať symetricky.

„Ak ste nováčik, odporúčame použiť hotové sady. Sú samolepiace, vďaka čomu je veľmi jednoduché vytvoriť si bez námahy vzhľad.“

Použitie nalepovacieho make-upu neznamená, že nemôžete byť kreatívni. 

Ako aplikovať drahokamy lepidlom

Pre tvárové kamienky na báze lepidla budete potrebovať len pinzetu, lepidlo na mihalnice bez latexu a drahokamy. Rovnako ako pri nalepovaní odporúčame použiť ich ako posledný krok vo vašej rutine líčenia . Takto si ich nezničíte inými makeupovými produktmi.

Po dokončení make-upu pripravte oblasť, ktorú plánujete ozdobiť, dokončovacím alebo fixačným práškom . Potom na miesta, na ktoré chcete prilepiť drahokamy, naniesli lepidlo bez latexu. „[Použite] druh lepidla, ktoré je biele s modrou dúhovou kvalitou, potom zaschne číre,“

Nakoniec je čas pridať drahokamy. „Pomocou pinzety vyberte drahokam plochou stranou nadol a položte ho na lepidlo,”Opakujte tieto kroky, kým nebude váš návrh dokončený.”

čítaj tiež článok

Trendy v líčení s kamienkami na tvár

pripravujeme..
Otvorit chat
Potrebujete asistenciu?
Ako pomozem?