NÁVOD-  nažehľovanie aplikácií žehlickou

MULTIBELLA – kompletná príručka hotfix

NÁVOD – tetovanie vodeodolné

Kúpili ste si nažehľovaciu aplikáciu a nie ste si istí na aký materiál ju použiť

Hotfix aplikácie je možné použiť na viacero materiálov. Dôležitou podmienkou je savosť materiálu. Ak by materiál nebol priepustný, nebola by možná ani priepustnosť hotfix lepidla do materiálu. Najčastejšie sa aplikuje na bavlnu, zmesi bavlny, viskózu, polyester. Každý materiál vyžaduje inú teplotu aplikácie, v závislosti od jeho hrúbky a štruktúry.

Pri aplikácií je dôležité použiť ochrannú fóliu, slúžiacu pre ochranu materiálu. Ak ochrannú fóliu nemáte /je dodávaná s motívom/, je potrebné použiť napríklad bavlnenú utierku alebo iný rovný materiál.

Ako sa starať o odevy s hotfix aplikáciami

Aby ste predĺžili životnosť aplikácie a teda priľnavosť lepidla, je dôležité dodržať pravidlá ošetrovania. Odevy perte pri teplote 30° celzia, vždy rubovou stranou von. Aplikácie nežehlite priamo cez krištáľ ani fólie. Žehlite z rubovej strany. Nepoužívajte bielidlá, chemické agresívne čistiace prostriedky. Nešetrné zaobchádzanie a nedodržiavanie pravidiel ošetrovania nie sú považované za výrobnú vadu.

V prípade, že by Vám hotfix fólia, dizajn strácal priľnavosť, na okrajoch sa odliepal, stačí z rubovej dlhšie motív prežehliť.